vesti24.mk

Tag : нутриционисти

ЗАБАВА

Сите придобивки од постењето за организмот: Нутриционист советува на што треба да обрнете внимание

admin
Православните верници овие денови ќе го започнат Божиќниот пост кој ќе трае точно 40 дена и кој ќе ги подготви за најголемиот христијански празник, раѓањето...
ЗАБАВА

Пченката е богата со витамини, еве зошто треба да ја јадете

admin
Пченката во Европа дошла од Јужна Америка со шпанските освојувачи и стана незаменлив дел од исхраната на жителите на стариот континент. Во вкупното производство на...
ЗАБАВА

Лимонот е многу здрав, но луѓето кои ги имаат овие проблеми НЕ СМЕАТ да го консумираат

admin
Нутриционистите веруваат дека лимонот не е храна која секој би можел да ја користи. Лимонот има бројни здравствени придобивки – богат е со витамин Ц,...
ЗАБАВА

Нутриционисти советуваат: Еве кога треба да пиете кафе за тоа да биде најздраво за метаболизмот

admin
Нутриционисти од САД го одредија најсоодветното време за пиење кафе, со што тоа би било што покорисно. Нивните препораки се објавени на интернет-страницата „Ши фајндс“...
ЗАБАВА

Дали ќе се здебелите ако го прескокнете доручекот? Нутриционистите со поделени мислења за овој оброк – еве ги нивните предлози

admin
Дека појадокот е најважниот оброк во текот на денот, дури и врапчињата на гранката знаат. Со години, здравствените експерти зборуваат за тоа како прескокнувањето појадок...
ЗАБАВА

Нутриционистите тврдат: Еве како треба да се хранат жените по 50-та година

admin
По 50-годишна возраст, сè се менува, метаболизмот се забавува, телото ги губи мускулите, коскената маса се разредува, а кожата брзо се влошува. За да се...
ЗАБАВА

Нутриционисти: Никогаш не пијте кафе во овие два часа

admin
Нутриционисти откриваат кога во текот на денот треба да избегнуваме да пиеме кафе. Кафето е еден од најпопуларните пијалаци ширум светот, вообичаено постои навика да...