vesti24.mk

Tag : нутриционист

ЗАБАВА

Нутриционистот Анри Шено: При аутопсија ова се наоѓа во секој желудник, оваа намирница најтешко се вари

admin
Познатиот нутриционист Анри Шено вели дека кафето не е добар почеток на денот. За кафето со млеко, тој објаснува дека најтешко се вари во желудникот....
ЗАБАВА

ВИДЕО: Нутриционистот Пол Гринберг 365 дена јадел риба, резултатите биле неверојатни

admin
Сигурно сте слушнале за бројните студии, кои го поттикнуваат користењето на омега 3 масните киселини бидејќи тиe го намалуваат нивото на триглицериди, висок крвен притисок...