vesti24.mk

Tag : обвинение за сексуален напад

ЖИВОТ

„Ме дрогираше, ме соблече, а потоа ми се стемни“: Најпознатиот илузионист обвинет за сексуален напад

Ferad Aruc
Американскиот магионичар и илузионист Дејвид Коперфилд обвинет е за сексуално злоставување. Обвиненијата стигнале од некогашниот модел Бритни Луис, која тврди дека Коперфилд, кога имала 17...