vesti24.mk

Tag : обвинет

ВЕСТИ

Скопјанец обвинет затоа што во бункери криел арсенал оружје, муниција и дрога

admin
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека ги сторило кривичните дела – Недозволено изработување, држење и тргување со...