vesti24.mk

Tag : обвинителен акт

ВЕСТИ

Поднесен обвинителен акт против осум лица, припадници на ИСИС

admin
По спроведена сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денес до Основниот кривичен суд –...