vesti24.mk

Tag : обвинител

ВЕСТИ

За нападот на обвинителот, приведени три лица – ова се деталите

admin
Три лица се осомничени и приведени за физички напад со остар предмет врз Х.И.(39) од село Форино, Гостиварско, јавен обвинител во ОЈО Гостивар, што се...
ВЕСТИ

Обид за убиство на јавен обвинител од OЈО – Гостивар, обвинителот е надвор од животна опасност

admin
Утринава во 5:30 часот во с. Чегране, гостиварско, извршен е обид за убиство на јавен обвинител од Oсновното јавно обвинителство Гостивар. Јавниот обвинител е надвор...