vesti24.mk

Tag : Обединети Нации

ВЕСТИ

Пендаровски се обрати на одбележувањето на 76 години од основањето на Обединетите нации

admin
Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на одбележувањето на 76 години од основањето на Обединетите нации, што се одржа во Градскиот парк во Скопје, во...
ВЕСТИ СВЕТ

Почина Кофи Анан, поранешниот генерален секретар на Обединетите Нации

Ferad Aruc
Кофи Анан, поранешниот генерален секретар на Обединетите Нации и добитник на Нобелова награда за мир, почина во својата 80-та година, потврдуваат од ОН. Анан, кој...
ВЕСТИ СВЕТ

Полошо од смрт: ОН открива каква судбина ги чека мигрантите во Алжир

Ferad Aruc
Службеникот на ОН за миграција денес рекол дека владата на Алжир продолжила да ги протерува мигрантите во Сахара, праќајќи ги во – смрт! Џузепе Лопрете,...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Сите документи ќе се менуваат најдоцна во рок од пет години по стапувањето на сила на договорот

admin
Откако договорот со Грција за решавање на спорот за името ќе стапи на сила, новото име „Република Северна Македонија“ ќе се користи во сите релевантни...