vesti24.mk

Tag : обид за силување

ЦРНА ХРОНИКА

Обид за силување на жена во Кочани

Ferad Aruc
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе  кривична пријава  против 27-годишниот С.М. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“. Како...