vesti24.mk

Tag : обид за убиство

ВЕСТИ

Се обидел да си ја убие сопругата, жител на Неготино доби притвор

admin
Основното јавно обвинителство Кавадарци поведе постапка против 43-годишно лице, привремен жител на село Пепелиште, Неготино, поради основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Убиство...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Македонка од Германија се спасила од убиството што и го нарачал нејзиниот сопруг

admin
Жена од Македонија успеала да се спаси од убиство во Германија нарачано од нејзиниот сопруг заради наплата на нејзиното животно осигурување од 250.000 евра. Поради...
МАКЕДОНИЈА

ФОКУС: ТЕЛЕФОНСКА СНИМКА ГО ОТКРИВА ЗАГОВОРОТ? НАПАЃАЧОТ НЕ ПУКАЛ ВО ЗАЕВ ЗАШТО НЕМАЛ ЧИСТА МЕТА! Целиот текст ЕКСПЛУЗИВНО

Ferad Aruc
ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ Заев мисли дека неговата  благоречивост, простодушност, добронамерност и подадената рака се заразни и дека поради тоа што тој е не...