vesti24.mk

Tag : обид

ВЕСТИ

Обид за убиство на јавен обвинител од OЈО – Гостивар, обвинителот е надвор од животна опасност

admin
Утринава во 5:30 часот во с. Чегране, гостиварско, извршен е обид за убиство на јавен обвинител од Oсновното јавно обвинителство Гостивар. Јавниот обвинител е надвор...
ЖИВОТ

Жива ја закопале – 11 дена пискала и се обидувала да излезе од гробот

Ferad Aruc
Rosangela Almeida dos Santo се обидувала 11 дена да се извлече од гробот, викала и гребела по ковчегот, а кога локалните жители конечно слушнале и...