vesti24.mk

Tag : обложувалници

ВЕСТИ

МВР: Казни за обложувалници во тетовско, затекнати лица без сертификат

admin
Полициски службеници на СВР Тетово во содејство со инспектори од Државен пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи, денеска (25 декември) од 13 часот спровеле...
БАЛКАН ВЕСТИ

Албанија од јануари ги затвора спортските обложувалници

Ferad Aruc
Во Албанија од 1 јануари идната година ке бидат затворени сите спортски обожувалнци. Оваа е одлука на Владата во Тирана која веќе го изготви и...