vesti24.mk

Tag : обсе/одихр

ВЕСТИ

Мицкоски, Јанушев и Андоновски остварија средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Генералниот секретар Игор Јанушев и советникот за надворешна политика Стефан Андоновски денеска (16.03.2020) остварија средба со шефицата на...