vesti24.mk

Tag : објекти

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

За влез во објекти со повеќе од 30 лица само со потврда за вакцинација

admin
Владата на вечерашната седница ги донесе следните одлуки со цел спречување на ширењето на новиот бран КОВИД-19. Тие апелираат до граѓаните крајно внимателно да ги...