vesti24.mk

Tag : овца

ЗАБАВА

ФОТО: Погледнете како овца се заблагодари на кучето што ги спасило од глутница волци

admin
Кучињата се најверни пријатели не само на човекот, туку и на многу животни. Тоа најдобро ќе го покаже фотографијата подолу на која се гледа раскрварен...
ЗАБАВА

Кога овца дава отпор: Шест години бегала од газдата да не ја потстриже (ФОТО)

admin
Овца од Нов Зеланд, со име Шрек, избегала од нејзиното стадо и се криела во пештера шест години, избегнувајќи да биде потстрижана. Кога локалните жители...