vesti24.mk

Tag : Овци

ЗАБАВА

МОЌНА ФОТОГРАФИЈА: Куче ги спаси овците од волци, а еве каква благодарност доби

admin
Оваа фотографија е толку моќна што покажува какви емоции знаат да покажат животните. Овца изразува благодарност на едно куче откако тоа го спаси нејзиното јагне...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВЕЛШКИТЕ ГРАЃАНИ ВО СТРАВ : СТАДО ОВЦИ ИЗЕЛО ДРОГА, СЕ НАШМРКАЛЕ И ПРЕДИЗВИКАЛЕ ХАОС И ХАВАРИЈА ВО МЕСТОТО

Ferad Aruc
Мештаните во едно село во Велс пред некое време се пожалиле дека живеат во страв од стадо овци кои, како што рекле, создаваат хаос. Мештаните...