vesti24.mk

Tag : Огнен Здравковски

ЗАБАВА

Внукот на маестро Џорлев е голема надеж за македонската сцена: Талентираниот Огнен ја прави публиката горда (ФОТО+ВИДЕО)

admin
„Внукот на Џорлев“. Кога за прв пат излезе на сцената единственото што луѓето го знаеја за него беше дека потекнува од едно од најславните музички...
ЗАБАВА

Враќање во иднината: Огнен Здравковски во чест на Тоше ја препеа „Кад вараш ти“ (ВИДЕО)

admin
Во пресрет на 10 годишнината од трагичното заминување на македонската музичка легенда Тоше Проески и претстојниот фестивал на забавни мелодии Макфест 2017 (5, 6 и...