vesti24.mk

Tag : огномет

ЗАБАВА

ВИДЕО: Ова дефинитивно е најдобрата снимка од спектакуларниот огномет во Белград

admin
На социјалните мрежи се појави досега невидено и дефинитивно најдобро видео од огнометот во Белград, на кое во живо присуствуваа голем број граѓани. Спектаклот започна...
ВЕСТИ

Пожар од огномет во Скопје, едно лице во бесознание

admin
Пожарникарите околу еден час пред полноќ интервенирале на подрачјето на Бит Пазар каде од пиротехнички ракети настанал пожар. Сопственикот на објектот бил извлечен во бесознание....
ЗАБАВА

Петардите и огнометите предизвикуваат стрес и смртност кај кучињата и мачките

admin
Петардите се составен дел од новогодишните прослави, но тие не само што се опасни за луѓето, туку предизвикуваат стрес и кај домашните миленици. Истражувањата покажуваат...