vesti24.mk

Tag : ограбена црква

МАКЕДОНИЈА

Ограбена црквата„Свети Димитрија“ во тетовско Теарце

admin
Непознати сторители извршиле кражба во црквата „Свети Димитрија“ во Теарце, при што одзеле 20 илјади денари. Кражбата се случила во периодот од недела до среда...