vesti24.mk

Tag : Ограничена употреба

ЗАБАВА

Истражување: Ограничената употреба на мобилните телефони го намалува ризикот од смрт

admin
Ограничената употреба на мобилните телефони до два часа дневно, би можело да го намали ризикот од смрт, покажуваат резултатите од истражувањето на Универзитетот во Глазгов....