vesti24.mk

Tag : Одбојка

СПОРТ

Одбојкарките на Србија ја освоија светската титула

Ferad Aruc
Одбојкарките на Србија ја освоија светската титула, првата во својата историја. На првенството кое денес заврши во Јапонија, Србија ја совлада Италија во големото финале...