vesti24.mk

Tag : одговорност

ВЕСТИ

Нема морална одговорност кај ниту еден министер, одговорноста заврши кај вработени во Царинската управа

admin
Суспензија од работното место за двајца царински службеници е досега единстената одговорност за автобуската несреќа која се случи во Бугарија со автобус на „Беса Транс“,...
ВЕСТИ

Арифи: Да имав институационална одговорност за модуларната болница во Тетово, сега немаше да седам тука како кандидат

admin
Ако имавме институционална одговорност немаше да седам тука како кандидат, изјави кандидатката за градоначалник на Тетово Теута Арифи од ДУИ во емисијата 24 анализа. Според...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Секогаш може да се потпрете на нив, ова се најодговорните хороскопски знаци

admin
Стабилност, скромност, верност, разбирање. Партнер или пријател, во овие хороскопски знаци секогаш може да се најдете поддршка и да се потпрете на нив. Рак Скромни,...
ВЕСТИ

Ниедна слика нема да го „испере“ Филипче од одговорност за 846 смртни случаи

admin
На последните објави на социјалните мрежи на министерот за здравство Венко Филипче, кои предизвикуваат се поголем револт кај граѓаните, се чини дека незадоволството станува се...
ВЕСТИ

Трипуновски: Треба да се сноси одговорност за невршење на контрола на храната која што ја конзумираат граѓаните

admin
Од договорите склучени помеѓу Агенцијата за храна и ветеринарство со Факултетот за ветеринарна, дојдовме до заклучок дека минатата 2019 година имало еден вакум простор односно...