vesti24.mk

Tag : одлуки

ЗАБАВА

Да бидеме искрени: Сите сме донеле некоја лоша одлука, еве каде грешиме

admin
Да бидеме искрени, сите одвреме-навреме носиме лоши одлуки. Тоа едноставно дел од животот. Некои луѓе носат лоши одлуки почесто од другите поради одредени навики. Не...
ВЕСТИ

Владата заседаваше: Утврден предлог-законот за опојни дроги, ова се одлуките

admin
Владата на денешната 88-ма седница го утврди текстот на Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во кој се транспонирани повеќе рамковни одлуки...
ВЕСТИ

Мицкоски: Пратеничката група на коалицијата „За обнова на Македонија“ во Собранието ќе гласа против одлуките за вонредна состојба

admin
Пратеничката група на коалицијата „За обнова на Македонија“ во Собранието ќе гласа ПРОТИВ одлуките за вонредна состојба, објави на својата Фејсбук страница лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...
ВЕСТИ

Пендаровски ги достави одлуките за прогласување вонредна состојба

admin
Претседателот Стево Пендаровски денеска ги доставил до Собранието одлуките за прогласување вонредна состојба. „Во согласност со Уставот, денеска до Собранието за потврдување ги испратив петте...
ЗАБАВА

Ова не е добар период за промени: Не донесувајте важни одлуки во јануари

admin
Почетокот на годината обично е време кога ги носиме најголемите одлуки, па многу луѓе во јануари се одлучуваат да направат промени во својот живот. Меѓутоа,...
ЗАБАВА

Донесете ги овие три одлуки и во 2020-та ќе имате повеќе пари

admin
Многу луѓе во своите новогодишни одлуки ги вклучуваат и оние кои се однесуваат за финансиите, а експертите тврдат дека одлуките треба да бидат јасни, едноставно...