vesti24.mk

Tag : одморалиште

ЗАБАВА

Одморалиште од 1,6 милијарди долари изгледа како град на духови: Напуштени вили, инвеститорите уапсени (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Градот на духови, Мисури, кој требаше да стане одморалиште вреден 1,6 милијарди долари, стана вирален последните денови на социјалните мрежи. Неверојатни снимки покажуваат напуштени големи...