vesti24.mk

Tag : одмор

ЗАБАВА

ПОВТОРНО ПОГОДИЈА: Симпсонови предвидоа денешен настан во епизода стара 27 години (ВИДЕО)

admin
Низ годините популарната серија „Симпсонови“ предвиде голем број настани, меѓу кои и коронавирус пандемијата. Сега се појави уште еден случај, за кој фановите за „Симпсонови“...
ЗАБАВА

За оние кои многу работат: Овие 15 совети мора да ги послушате за ваше добро

admin
Грижата за себе е многу важна во денешново брзо време, кога сите работат најмногу што можат. Благодарение на технологијата и смартфоните, ние сме достапни за...
ЗАБАВА

Се надевате во септември да одите во Грција на море? Еве колкави се шансите да летувате таму…

admin
Многумина од нашите граѓани веќе се откажаа од летување надвор од Македонија оваа година, но некои од нив се надеваат дека Грците би можеле во...
ЗАБАВА

На мама ѝ треба одмор дури и од децата: Не чувствувајте вина ако се согласувате со овој текст

admin
Мозокот на жената буквално се менува кога ќе стане мајка. Научниците открија дека количината на сива материја во мозокот се зголемува кај мајките четири месеци...
ЗАБАВА

Научниците открија дека и на вештачката интелигенција ѝ е потребен одмор…

admin
Научниците се прилично возбудени затоа што успеале да направат вештачка интелигенција која ја имитира работата на човечкиот мозок. Потребен ѝ е сон. Истражувачите од американската...
ЗАБАВА

ЖИВОТОТ Е ЧУДО: Мајка пронашла стара слика од момчето на ќерка си и открила неверојатен факт за двајцата нив! (ФОТО)

admin
Многу вљубени парови тврдат дека им било судено кога тогаш да завршат во врска или брак, но овој пример ја кренал оваа изрека на едно...
ЗАБАВА

Како да ја победите депресијата по одморот?

admin
Годишниот одмор е прекрасно време за полнење на батериите и подготовка за нови предизвици. Но, еуфоријата и задоволството кои ги чувствуваме на одморот брзо спласнуваат...
ЗАБАВА

Летувањето тргнало наопаку: Отишле на сладолед во Задар, па потрошиле грдни пари

admin
Четиричлено семејство оваа година од Задар ќе понесе непријатна и грда слика. Откако дошле на одмор и се сместиле, отишле во центарот на градот на...
ЗАБАВА

За безгрижен летен одмор не тргајте без овие работи: Што треба да содржи вашата патна аптека?

admin
Статистиката говори дека секој човек, на годишен одмор, просечно е болен два до два ипол дена. Затоа, многу е важно добро да се подготвиме пред...
ЗАБАВА

Летни совети за вас и вашите деца: Ако одите на одмор, овие работи мора да ги знаете

admin
Летото е едно од омилените годишни времиња за повеќето луѓе, но кога ќе дојдат жешките летни денови, најмногу од сѐ сакаме да се разладиме. Најлесно...
ЗАБАВА

Кога ќе одите на одмор задолжително земете кромид: Помага за најголемите два летни проблеми

admin
Освен што е неопходен речиси во секое јадење, кромидот може да ви помогне и кај разни здравствени проблеми. Еве 2 трика каде кромидот ќе ви...
ЗАБАВА

18-годишно момче замина на море, а нејзината мајка му дала урнебесни совети за алкохолот, с*ксот, тетоважите… (ФОТО)

admin
Објавата на 18-годишниот Британец Финкиј Брокиј се прошири со брзина на светлината по социјалните мрежи. Имено, неговата мајка пред да тргне на одмор во Шанија...