vesti24.mk

Tag : одмор

ЗАБАВА

Овие совети ќе ви помогнат полесно да се спакувате за на одмор

admin
Ви претстои летување и стоите пред орманот размислувајќи што да понесете и како сето тоа да го спакувате. Американската дизајнерка на „мобилни ормани” и патни...
ЗАБАВА

Бегајте од депресијата по годишниот одмор: Еве што е најдобро да направите

admin
Годишниот одмор е прекрасно време за полнење на батериите и подготовка за нови предизвици. Но, еуфоријата и задоволството кои ги чувствуваме на одморот брзо спласнуваат...
ЗАБАВА

ВАЖНИ СОВЕТИ: Ако на одмор го носите и вашето куче, овие работи МОРА да ги знаете

admin
Пред да почнете да планирате, без разлика дали се работи за приватно сместување или сместување во хотел, информирајте се дали е дозволен престој и за...
ЗАБАВА

Не тргнувајте на одмор без да ги земете овие работи: Што треба да содржи вашата патна аптека?

admin
Летото е синоним за игра и постојано движење, а тоа на отворен простор знае да донесе и повреди (исеченици, исчашени зглобови). Затоа, не заборавајте ги...
ВЕСТИ

Агенцијата им се заканува со тужби и не им ги прима приговорите: Одморот на 100 деца во Грција почна и заврши со голгота – НОВИ ДЕТАЛИ

admin
Како што почна, така и заврши 7-дневниот одмор на над 100 деца од Македонија кои беа на летен камп во Грција. КУРИР веќе објави за...
ЗАБАВА

Попладневниот одмор е драгоцен за организмот: 5 добри причини да дремнете преку ден

admin
Сигурно ви е познато чувството кога ќе заспиете толку попладне, што креветот е сè за што размислувате. Помеѓу 13 и 15 часот, температурата на телото...
ЗАБАВА

ПОВТОРНО ПОГОДИЈА: Симпсонови предвидоа денешен настан во епизода стара 27 години (ВИДЕО)

admin
Низ годините популарната серија „Симпсонови“ предвиде голем број настани, меѓу кои и коронавирус пандемијата. Сега се појави уште еден случај, за кој фановите за „Симпсонови“...
ЗАБАВА

За оние кои многу работат: Овие 15 совети мора да ги послушате за ваше добро

admin
Грижата за себе е многу важна во денешново брзо време, кога сите работат најмногу што можат. Благодарение на технологијата и смартфоните, ние сме достапни за...
ЗАБАВА

Се надевате во септември да одите во Грција на море? Еве колкави се шансите да летувате таму…

admin
Многумина од нашите граѓани веќе се откажаа од летување надвор од Македонија оваа година, но некои од нив се надеваат дека Грците би можеле во...
ЗАБАВА

На мама ѝ треба одмор дури и од децата: Не чувствувајте вина ако се согласувате со овој текст

admin
Мозокот на жената буквално се менува кога ќе стане мајка. Научниците открија дека количината на сива материја во мозокот се зголемува кај мајките четири месеци...