vesti24.mk

Tag : оздравени лица

ВЕСТИ

Македонија брои повеќе починати (26) од оздравени (24) пациенти за еден ден, вкупно 1136 смртни случаи

admin
Македонија се полошо се справува со коронавирусот. Секојдневно земјава урива нови црни рекорди по бројот на загубени животи од Ковид-19. Од Министерството за здравство вчера...