vesti24.mk

Tag : ознака

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук воведува ознаки на објавите за вакцините против коронавирус

admin
Фејсбук ќе додава информативни ознаки на објави за вакцините против коронавирус, во рамки на кампањата за борба против дезинформации поврзани со пандемијата. Извршниот директор на...