vesti24.mk

Tag : Океан

ЗАБАВА

Исчезната жена по две години пронајдена среде океан (ВИДЕО)

admin
Жена од Колумбија која две години се водела како исчезната, беше пронајдена жива на два километра од брегот на градот Пуерто Колумбија, во водите на...
ЗАБАВА

Американските астронаути со Драгон слетаа во океан

admin
Американските астронаути Даг Харли и Боб Бенкен, кои летаа до Меѓународната вселенска станица со вселенскиот брод Драгон, вчера слетаа во море во близина на брегот...
ЗАБАВА

Ќе ви се заледи крвта во вените: Овие 15 животни се чудовишта од длабочините (ВИДЕО)

admin
Многу луѓе имаат страв од морето и тоа што плива во него, особено ајкулите. Меѓутоа, морињата се подрачје каде живеат различни суштества, а дел од...
СВЕТ

Со децении ги мачеше нучниците: Дешифриран мистерниозниот звук на океаните

Ivana
Звук што се слуша од океаните со децении ги мачеше истражувачите на водните површини. Шумот всушност потсетува на гракање, што многумина од прекуокеански патувачи мислеле...
ЗАБАВА

(Видео) Ајкула скокна од океанот и се заглави на палубата на рибарски брод!

Ferad Aruc
Вистинско чудо се случувало во Лонг Ајленд кога џиновска ајкула скокна од морето и се заглави на оградата на едно рибарско бродче. Присутните на бродчето,...