vesti24.mk

Tag : олдтајмери

ЗАБАВА

БИЗАРНА СМРТ: Милионер загина на парада на олдтајмери во Велика Британија

admin
Рон Кари, милионер од Канада, загинал во сообраќајна незгода на собир на стари возила во Велика Британија. Кари (80), инаку, е основач на нафтената компанија...
ЗАБАВА

Најевтиниот чини 18,5 милиони долари: Ова топ 10 најскапи автомобили продадени на аукции (ФОТО)

admin
Некои колекционерски примероци на класични и олдтајмер автомобили достигнуваат астрономски цени кои се мерат во десетици милиони долари. Погледнете ја најновата листа на десет најскапи...