vesti24.mk

Tag : Олед екрани

ТЕХНОЛОГИЈА

Apple ги поремети сметките на Samsung, корејскиот гигант има вишок OLED екрани

Ferad Aruc
Медиумите и аналитичарите од областа на технологијата ја пренесоа информацијата дека Apple го почнал процесот на намалување на првично планираното производство на смартфони iPhone X...