vesti24.mk

Tag : Оливер Ивановиќ

БАЛКАН

Изјавата На Американскиот Професор Ја Потресе Србија: Убиството На Оливер Ивановиќ Е Можеби…..

Ferad Aruc
Професорот на вашингтонскиот Џон Хопкинс Универзитет, Едвард П. Џозеф, го анализирал убиството на Оливер Ивановиќ во авторски текст за “Foreign Policy” под наслов – “Убиството...
БАЛКАН

Откриена целата шема: Паравоената ШИК и ЦИА го убиле Ивановиќ

Ferad Aruc
Српските безбедносни служби откриле дека дека зад бруталното убиство на Оливер Ивановиќ во Митровица стои албанската паравоената организација ШИК.Таа е создадена на темелите на УЧК...
БАЛКАН

Снимен убиецот на Оливер Ивановиќ?(ВИДЕО)

Ferad Aruc
Над просториите на партијата Граѓанска иницијатива „Србија, демократија, правда“ во Косовска Митровица стојат две камери за видео надзор кои најверојатно го забележале моментот, кога е...
БАЛКАН

Само два дена пред убиството на Оливер Ивановиќ, САД издале алармантно предупредување за Косово

Ferad Aruc
Во соопштението на Стејт Департментот стои дека “политички мотивирано насилство се јавува ширум Косово”. Американскиот Стејт Департмент ги предупредил своите државјани кои планираат да патуваат...
БАЛКАН

Убиство утрово на Косовска Митровица: Ликвидиран лидерот на српската партија, блокиран северниот дел на Косово

Ferad Aruc
Лидерот на партијата „Србија, демократија, правда“, Оливер Ивановиќ, е убиен утрово на Косовска Митровица, потврдиле извори на Радио-телевизија Србија (РСТ). Ивановиќ бил застрелан со три...