vesti24.mk

Tag : оливер спасовски

ВЕСТИ

Спасовски смета дека не треба да биде дел од тимот на новиот лидер на СДСМ: Ковачевски треба да направи избори од нови луѓе

admin
Министерот Оливер Спасовски смета дека не треба да биде дел од тимот на новиот претседател на СДСМ Димитар Ковачевски, и дека се потребни нови луѓе...
ВЕСТИ

Спасовски: Врз основа на резултатите од истрагата ќе постапиме, гарантирам дека органите ќе реагираат брзо и ефикасно

admin
Во интервјуата за хрватската РТЛ и црногорската РТЦГ истакнав дека за утрешниот ден бугарските истражни органи најавија обраќање со првични резултати од истрагата за автобуската...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски го крши законот, повеќе од три недели не се издаваат лични карти, граѓаните во хаос

admin
Спасовски го крши законот, повеќе од три недели не се издаваат лични карти, граѓаните во хаос. Од 5 јули до денеска не е издадена ниту...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Спасовски обезбедија пасоши за мафијашите, но не и за граѓаните кои редовно плаќаат давачки во оваа држава

admin
Надлежните во државата известија дека пасоши нема, ги известуваме другите држави дека македонските државјани ќе патуваат со истечен рок на пасош. Замислете државата им вели...
ВЕСТИ

Момировски скандалозно: Спасовски организира специјална оперативна група во МВР да обработува новинари, ќе се врши упад во слободата на информирање

admin
Во демократска држава нема во моментов специјална оперативна група на МВР под водство на министерот Спасовски да истражува и оперативно да обработува новинари и други...
ВЕСТИ

Демант на изјавата на Спасовски: 2019та не е Чулев министер, туку Спасовски, главниот логистичар на мафијата

admin
Во изјава за Ал Џезира Спасовски изјави: Слушам во изјавите кои ги даваат деновиве дека станувало збор за една патна исправа која е издадена на...
ВЕСТИ

„Спасовски е заштитник на криминалци, нарко-босовите од Грчец на слобода, тој молчи“

admin
Акцијата која ја најавија на фанфари, заврши како издишан балон. Нарко-босовите се на слобода, има челници во бегство, а постапка има за пар улични дилери,...
ВЕСТИ

„Во која друга држава криминалците и врвот на власта седат на една иста маса како Спасовски и Заев, само тука мафијата има своја држава“

admin
„Заевистан“ е државата во која власта се бори со криминалот дружејќи се со криминалците на ручеци и вечери, ова денеска преку соопштение до јавноста го...
ВЕСТИ

Касами: Оливер Спасовски да објасни како се случи бегството, ќе бараме одговорност од него

admin
Лидерот на Беса, Биљал Касами во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски треба да објасни како се...
ВЕСТИ

Синдикат на Полиција во Македонија – СПМ до Спасовски: До кога ќе не игнорираш и ќе се правиш над сите ?

admin
Вака, сега почитуван Министре Оливер Спасовски, знаеме дека и за ова дополнително “ќе” ни се налутиш🧐 (Нас не ни е битно) но бидејќи ние само...
ВЕСТИ

Намалениот интензитет на сообраќај го намали бројот на жртвите во сообраќајот, а Спасовски се фали дека тој е заслужен за тоа

admin
Оливер Спасовски пред некој ден, а сега и неговиот портпарол Тони Ангеловски им ја навредуваат интелигенцијата на граѓаните со тоа што упорно тврдат и се...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на Спасовски да се справи со телеграм групата „Јавна соба“ загрози млади животи и создава жртви

admin
Оливер Спасовски е неспособен министер кој ја загрозува безбедноста на граѓаните и одбива да постапува по барањата на граѓаните. Случајот со „Јавна соба“ што се...
ВЕСТИ

Револтирани граѓани преку социјалните мрежи обвинуваат дека угостителскиот објект на Спасовски не ги почитува мерките против КОВИД-19 (ФОТО)

admin
Револтиран граѓанин преку социјалните мрежи го искажа својот гнев и неправдите кои се случуваат секојдневно во нашата земја, а сведоци се речиси сите граѓани. Имено...