vesti24.mk

Tag : оливер шамбевски

ВЕСТИ

Шамбевски: Од кога Инспекторатот за локална самоуправа е надлежен за толуквање на Уставот?

admin
Екс абмасадорот Оливер Шамбевски прашува од кога Инспекторатот за локална самоуправа е надлежен за толуквање на Уставот. Неговата реакција следи откако општините Аеродром, Кисела Вода...
ВЕСТИ

Шамбевски до Апасиев: Која би била потребата, за вакво прашање, да коментира туѓи ставови, а и тоа да го прави (намерно или не)

admin
Поранешмиот пратеник и амбасадор Оливер Шамбевски преку статус на Фејсбук го прашува Апасиев која би била потребата, за вакво прашање, да коментира туѓи ставови, а...
ВЕСТИ

Шамбевски: Издавањето на лажни пасоши негативно влијае врз надворешната политика и компромитира многу безбедносни механизми

admin
Во денешната емисија „Заспиј ако можеш“ гостуваше Оливер Шамбевски, поранешен амбасадор и пратеник, кој кажа дека аферата со издавањето на лажни пасоши негативно влијае врз...