vesti24.mk

Tag : Олуја

СВЕТ

Црвен аларм: Олуја беснее низ Европа! Ветерот буквално ги расфрла луѓето по улица! Откажани сите летови во Амстердам

Ferad Aruc
Сите летови на амстердамскиот аеродром Шипол се откажани, во Велика Британија неколку илјади домови останале без струја, а наставата во училиштата во некои делови на...