vesti24.mk

Tag : омикрон мутација

ЗАБАВА

Британски студии: Заразените со Омикрон поретко хоспитализирани

admin
Две студии во Велика Британијао покажуваат дека инфекциите со варијантата на коронавирусот Омикрон имаат помала веројатност да „испратат“ лице во болница отколку со варијантата Делта....