vesti24.mk

Tag : омикрон сој

ВЕСТИ

Д-р Нико Беќаровски: Новиот сој на Ковид-19, до 1 јануари ќе се претвори во микронче

admin
По појавата на супермутантот Омикрон кој светот го крена на нозе, д-р Нико Беќаровски смета дека до крајот на годинава, новата варијанта нема да претставува...