vesti24.mk

Tag : онлајн настава

ЗАБАВА

Некој ќе се смее, друг ќе плаче: Упатство за родителите за онлајн настава (ВИДЕО)

admin
На социјалните мрежи се споделува видео како упатство за родителите за онлајн настава. На некои ќе им биде смешно, но на низа родители кои мака...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Детенце следело онлајн настава, неговата мајка сосема гола се прошета пред камерата

admin
Поради пандемијата од Ковид-19 која што го зафати светот, а како превенција а со цел да се спреши ширењето на истата децата приморани се наставата...
ВЕСТИ

Универзитетски професори со критика до власта: Има низа пропусти во онлајн платформата

admin
Македонија нема капацитет за онлајн учење – алармира универзитетскиот професор Орце Симов за Алфа. Крахот на националната платформа не треба да биде изненадување вели тој....
ВЕСТИ

СДК: Додека сите чекаат план за онлај настава, директорот и вработените на бирото за развој на образованието отишле на колективен одмор

admin
Над 200 вработени во Бирото за развој на образованието и директорот си отишле на колективен годишен одмор без да ја изработат програмата за скратен наставен...