vesti24.mk

Tag : он

МАКЕДОНИЈА

Нимиц предлага 5 алтернативи за името на Македонија

Ferad Aruc
За време на преговорите во Њујорк, личниот претставник на генералниот секретар на Обединетите нации (ОН) , Метју Нимиц, на делегациите на двете земји им доставил...
ВЕСТИ СВЕТ

„Нуклеарната војна може да започне во секој момент“

admin
Северна Кореја им порача на ОН дека никогаш нема да преговара за својата нуклеарна програма доколку САД не ја сменат својата „непријателска политика“. Пјонгјанг предупреди...
Uncategorized

ОН ја повикаа Северна Кореја да престане со тестирања на балистички ракети

admin
Советот за безбедност на ОН на денешна седница која ќе биде затворена за јавноста,ќе расправа за последната проба на балистичка ракета која ја изврши Северна...