vesti24.mk

Tag : опасна

ЗАБАВА

Најопасната река на светот изгледа како питомо поточе: Од неа е скоро неверојатно да излезете живи (ВИДЕО)

admin
Кога ќе ја погледнете реката Варф која тече низ Јоркшир, никогаш не би сте помислиле дека тоа е најопасната река на светот. Ако влезете според...