vesti24.mk

Tag : опасност за САД

СВЕТ

Вулканот Јелоустон би можел да ги збрише САД

Ferad Aruc
Најновото истражување на вулканот Јелоустон во американската сојузна држава Вајоминг покажува присуство на истопени карпи на околу 4,8 километри под површината на Земјата. Таквата состојба...