vesti24.mk

Tag : опасност

ЗАБАВА

Опасно е по живот: Родители, престанете да го правете ова кога вашето бебе е во количка!

admin
Најголем дел од родителите „фрлаат“ тетра пелена или ќебенце над бебешката количка во лето за да го заштитат нивното малечко од силните сончеви зраци, без...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Нова технологија – опасност од лажни, монтирани разголени видеоснимки

admin
„Дипфејк“ технологијата, се чини, почна да ги покажува и своите темни страни, како што и многумина стравуваа… На интернет се појавија стручни лица, но и...
ЗАБАВА

Неверојатно! – Змија која има неверојатен трик за да се спаси од опасност(ВИДЕО)

admin
Научниците не можат да докажат како оваа змија го научила овој генијален трик за да се заштити од било каква закана. Таа наместо да напаѓа,...
ВЕСТИ

Костовски: Смилевски ги изложи Бутелчани на опасност

admin
Велимир Смилевски и Славјанка Петровска се во изолација, практично врвот на СДС Бутел е во излолација а само пред два дена оркестрирано не нападнаа дека...
Uncategorized

Во 2050 година во океаните ќе има повеќе пластични отпадоци отколку риби

admin
Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш предупреди на големата опасност која им се заканува како никогаш досега на океаните и рече дека ако до 2050 година ништо...