vesti24.mk

Tag : опекотина

ЗАБАВА

Многу боли, но не е опасно: Што (не)треба да правите кога ќе ве “бакне“ медуза?

admin
Се надеваме дека медузата нема летувањето да ви го направи незаборавно, но еве што да (не) правите ако сепак тоа се случи. Медузите се такви...