vesti24.mk

Tag : операциона сала

ВЕСТИ

СКАНДАЛ: Филипче со телефон во рака и без заштитна медицинска опрема во операциона сала! (ВИДЕО)

admin
На социјалните мрежи се појави видео од оперативен зафат каде што во операционата сала присутен е и министерот за здравство Венко Филипче. Како што можи...
ВЕСТИ

На Хирургија пациентите одат пешки до операциона сала!

admin
Во зградата на Клиниката за хирургија од четири лифта работи само еден. Ова се случува веќе половина месец. Толку работи поминуваат во здравството, а не...