vesti24.mk

Tag : Операција

ЗАБАВА

Се разбудила од операција и сите ги оставила во шок: Била сосема друга личност, еве што се случило (ВИДЕО)

admin
Една жена од Австралија која отишла во болница за да и ги отстранат крајниците се разбудила осум дена подоцна и утврдила дека сега има „ирски“...
ЗАБАВА

Отиде на операција за да ги зголеми градите, а потоа нејзиниот живот стана пеколен (ФОТО)

admin
Минатото лето, Емалин Нгајен од САД била подложна на операција за зголемување на градите, меѓутоа, за време на анестезијата, двапати ѝ застанало срцето. Иако хирургот...
ЗАБАВА

Кинески хирург изврши прва операција во светот на мозок од далечина преку 5G технологија (ВИДЕО)

admin
Кинески хирург изврши прва во светот операција на мозок од далечина благодарение на 5G технологија, врз пациент кој бил на 3.000 км. од лекарот. Д-р...
ЗАБАВА

Бизарна смрт: Милијардер умре додека му го зголемувале пенисот

admin
За време на операцијата за зголемување на пенисот во Париз, од срцев удар починал милијардерот и трговец со дијаманти, 65-годишниот Ехуд Арие Ланиадо. Ланиадо бил...
ЗАБАВА

Сакала поголеми гради, па животот си го претвори во пекол: Поради грешка остана без една града

admin
Џеси, Американка која не сакала да го открие целосното име и возраста, го раскажала своето искуство по неуспешната операција за зголемување на градите кога морала...
ЗАБАВА

Доктор пред да оперира дете, од него добил необична молба: Кога ќе дознаете што направи, ќе се воодушевите (ВИДЕО)

admin
Канадски хирург, иако без искуство во тоа поле од медицината изврши експериментална операција и тоа „на живо“, без анестезија – на плишано мече. Докторот Даниел...
ЗАБАВА

Тоа што го преживеа оваа жена на операција е ужасно: Докторот се расплакал од мака, а ќе се вознемирите и вие (ВИДЕО)

admin
Канаѓанката Дона Пенер го потресе светот со нејзината приказна дека за време на целата операција на стомакот, била будна, но не можела да пушти глас....
ЗАБАВА

Додека гледаат натпревар оперираат: Пациент на операциона маса, а лекарите гледаат Светско првенство (ВИДЕО)

admin
Се може да се види на интернет. Лекарите имаат доста одговорна работа, затоа што пред се животот на пациентите е во нивните раце. Овие лекари...
ЗАБАВА

Една недела по операцијата: Поголеми гради на Миа Костова!

admin
Со цел да ги задоволи сопствените критериуми за совршен изглед, поранешната ТВ водителка Миа Костова веќе извесен период е посветена на сопствената физичка трансформација. Ги...
СВЕТ

Претставен уред произведен во Турција кој врши операција за неколку минути

Ferad Aruc
Со помош на нов медицински уред направен во Турција извршена е операција на проширени вени за три минути, операција која инаку трае неколку часа. Со...