vesti24.mk

Tag : опра винфри

ЗАБАВА

Таа стана инспирација за голем број луѓе во светот: Ова се 5 животни совети од Опра Винфри

admin
Благодарение на огромниот успех од скромните почети до неверојатниот успех кој Опра Винфри го ужива денес, таа стана инспирација за голем број луѓе во светот....
СВЕТ

Иако Опра би го победила Трамп на избори, Американците не сакаат таа да се кандидира…

Ferad Aruc
Анкетата која што ја спроведе „Политико“, укажува на тоа дека мнозинството од анкетираните повеќе ја поддржуваат Опра Винфри од актуелниот претседател Доналд Трамп. Иако популарната...
СВЕТ

(ВИДЕО) Милијардерката во кал до колена: Уништена луксузната куќа на познатата Опра Винфри

Ferad Aruc
Aмериканската водителка Опра Винфри овие денови е во центарот на вниманието поради својот говор кој многумина го протолкуваа како најава за кандидатура за претседател на...
ЗАБАВА

Опра Винфри најавува кандидатура за претседател на САД?

Ferad Aruc
По инспиративниот и моќен говор за борбата за женските права и слободата на медиумите на доделувањето на Златните глобуси, ширум Америка започнаа да кружат гласини...