vesti24.mk

Tag : Општина Карпош

ВЕСТИ

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ обелоденија дека ќе се градат нови 150 згради во Карпош, Богоев се разочара дека веста ќе излезе во медиумите

admin
Советот на општина Карпош денеска го усвои буџетот за наредната 2020 година, но она што го истакнаа како спорно советниците од ВМРО-ДПМНЕ се парите кои...
ВЕСТИ

ФОТО: Мицкоски оствари средба со општинскиот комитет во Карпош

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со општинскиот комитет во општина Карпош, а по тој повод објави и статус на својот Фејсбук профил. -Остварив посета...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Јакимовски пред влез во судот: „Ма идете во пи**у матер“

Ferad Aruc
Поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, донесен на распит во суд во придружба на финансиската полиција ги опцу новинарите. „Ма идете во пи*ку матер“,...