vesti24.mk

Tag : Општина Центар

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Градоначалникот на општина Центар Богдановиќ: Сè што е нелегално во Центар ќе биде срушено, ќе биде отстранет и споменик од „Скопје 2014“

Ferad Aruc
Сите нелегални летни тераси и објекти ќе бидат отстранети, а сопствениците ќе се соочат со санкации, тврди градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ. Тој објасни...
МАКЕДОНИЈА

Паркингот во Центар ќе поскапи за 50 отсто

admin
Паркингот на територијата на Општина Центар може да поскапи за 50 проценти. Ова го најави градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ кој на денешниот брифинг...