vesti24.mk

Tag : организам

ЗАБАВА

Што се случува во телото ако не пиеме доволно вода?

admin
Истражувањата покажуваат дека благата дехидратација може да има лошо влијание врз здравјето, расположението и нивото на енергија. Затоа е важно да пиете доволно вода и...
ЗДРАВЈЕ

Што значи недостигот на магнезиум за организмот

Ferad Aruc
Магнезиумот е минерал што учествува во активноста на околу 300 ензими во организмот, а неговите најважни функции се: Минерализација на коските. Пренос на нервните сигнали....