vesti24.mk

Tag : организацијата

Uncategorized

Заврши Самитот на Шангајска организација за соработка (ШОС)

admin
Главна тема на самитот беше окончувањето на процесот на приемот на Пакистан и Индија во организацијата. Самитот на Шангајска организација за соработка (ШОС) што се...