vesti24.mk

Tag : Оркестарот “BARCELONA GIPSY BALKAN ORCHESTRA”

Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Цел свет ни ги пее песните, а ние ќе менуваме името: Изведба на “Македонско девојче” од шпански оркестар во Минхен

admin
Оркестарот “BARCELONA GIPSY BALKAN ORCHESTRA” во април направи промоција на својот најнов албум насловен како “Аvo Kanto” низ цела Германија. За време на нивниот настап...