vesti24.mk

Tag : Орланце

ВЕСТИ

ФОТО: Нов пожар вечерва, гори во околината на Арачиново

admin
Пожар избувнал вечерва во селото Орланце, во општина Арачиново. Скопската протипожарна служба информира дека нивни екипи се на терен. Засега нема детали колкава површина е...